Ceník služeb a aktuality

lymphangiectasia, jejunum, dog.

AKTUÁLNĚ:

Hledá se pracoviště, které nám zaslalo vzorek na jméno Humhalová Kamila (amputovaný prst) bez uvedení kontaktních údajů na žádance. Nález je již dva měsíce hotový a stále se o něj nikdo nepřihlásil. 

Poslední měsíc až dva dochází k velkým prodlevám při doručování vzorků do naší laboratoře. Vzorky jsou na cestě běžně 7-10 dní při zasílání poštou bez využití služby D+1, ale často také s distributory léčiv. Některé vzorky jsou doručeny do jiné laboratoře a poté k nám přeposílány. Máte-li akutního pacienta, využijte raději kurýrní služby s garantovaným doručením do druhého dne - urychlení dopravy je nejlepší způsob, jak zkrátit čekací dobu na výsledek.

Aktuálně nejsou nastaveny žádné limity pro nové klienty, máte-li tedy zájem o zasílání vzorků do naší laboratoře, napište nám e-mail (novopath@seznam.cz) a my vám obratem zašleme potřebné materiály (žádanky, ceník, pokyny atd.).

 

NOVĚ NABÍZÍME PŘEDNOSTNÍ VYŠETŘENÍ VZORKŮ:

PRIORITY - vzorek bude laboratoří zpracován ve standardním čase, tj. 2-3 pracovní dny a bude odečten přednostně před všemi ostatními vzorky ihned po vyhotovení preparátů. Příplatek za tuto službu je 500 Kč + DPH. 

STATIM - vzorek bude laboratoří zpravován ve zkráceném režimu a odečten ihned po vyhotovení preparátů. Výsledky budou do druhého pracovního dne od doručení. Příplatek za tuto službu je 1500 Kč + DPH. 

Nebude-li možné z personálních nebo technologických důvodů dodržet podmínky přednostních vyšetření z naší strany, bude vzorek i tak odečten přednostně v co nejkratším možném čase, ale nebudou účtovány žádné příplatky. 

V případě zájmu o přednostní vyšetření napište na žádanku heslo "PRIORITY" nebo "STATIM" a kontaktujte nás prosím telefonicky nebo e-mailem, že zasíláte vzorek ve zrychleném režimu. 

Nezapomeňte prosím, že nejvíce času se dá ušetřit na dopravě. U přednostních vzorků je vhodné využít kurýrní služby s garantovaným doručením do druhého dne. 

 

DALŠÍ INFORMACE:

K zasílání vzorků je možno využít bezplatného svozu s distributory veterinárních léčiv Samohýl a Noviko (podmínky přepravy a další náležitosti je nutné domluvit přímo s distributory). V případě využití služeb České pošty doporučujeme zvolit službu D+1, aby nedocházelo ke zbytečné prodlevě při doručení. Vzorky je možné dovézt také osobně do Čeperky po předchozí domluvě.

Obvyklá čekací doba na výsledky histologických vyšetření je 2-5 pracovních dní od doručení vzorku do laboratoře (v případě kostních bioptátů, prstů atd. je potřeba počítat s délkou vyšetření úměrně delší - v závislosti na stupni mineralizace může dekalcifikace tkání před histologickým zpracováním trvat i několik týdnů). Výsledky cytologických vyšetření obvykle odesíláme do 24 hodin od doručení. Neobdržíte-li výsledek vyšetření v očekávané lhůtě, dejte nám prosím vědět. V případě požadavků na přednostní vyšetření nás prosím kontaktujte, bude-li to možné, vyjdeme vám vstříc.

Na vyžádání je možno vystavit nález také v angličtině (bez poplatku) – tento požadavek je však nutné uvést na žádanku předem. Dodatečné překlady již vystavených nálezů jsou zpoplatněny.

Veškeré provozní požadavky (speciální vyšetření, dotazy na cenu, storna atd.) prosím směřujte na e-mail novopath@seznam.cz, kde je obratem vyřídí zaměstnanci laboratoře. Preferujeme kontakt přes e-mail. Na e-mail jsou také zasílány veškeré výsledky vyšetření, provozní oznámení a faktury. V případě potřeby odborné konzultace (např. technika odběru vzorků, konzultace výsledků vyšetření) můžete využít také telefonního čísla 725 485 828 (od 9,00 hod.).

Faktury jsou vystavovány jednou měsíčně, souhrnně za předchozí měsíc, a zasílány na e-mail. Faktury v tištěné podobě nezasíláme. 

Ceníky se obvykle aktualizují k novému roku. V roce 2023 (zatím:) nezdražujeme a zůstává v platnosti ceník z předchozího roku. Ceník vám také zašleme na vyžádání e-mailem. O cenách vyšetření se také můžete informovat předem na výše uvedeném telefonním čísle. 

Ceník platný od 1.1.2022:
 
Ceny navrhovaných speciálních vyšetření a imunohistologie jsou vždy předem uvedeny v průvodním e-mailu s nálezem. 
CENÍK 2022
Adresa
Vrchlického 230, 533 45 Čeperka
Telefon
+420 725 485 828