Možnosti vyšetření ryb

exophthalmos, tench

POZOR - vyšetření ryb na sezonu 2024 pozastaveno (zahraniční stáž)

Vyšetření ryb u chovatele

Je třeba se telefonicky či e-mailem domluvit na termínu návštěvy. V případě vyšetření ryb ze zahradních jezírek je vhodné mít ryby odchycené již před příjezdem lékaře. Zpravidla je třeba vyšetření 3-5 živých nemocných ryb. Odchycené ryby budou uvedeny do anestezie. Je nutné zajisti nádobu, ve které bude uvedena do anestezie (např. plastové bedny). Veškeré náčiní a pomůcky k odlovu a transportu ryb musí být dotyčného chovatele (ze zoohygienických důvodů).

 

Vyšetření ryb v ordinaci

Je třeba se telefonicky či e-mailem domluvit na termínu návštěvy.  K vyšetření je třeba přivézt 2-3 živé nemocné jedince dané ho druhu. Uhynulé ryby jsou zpravidla k vyšetření nevhodné. Ryby budou uvedeny do anestezie. Pro probouzení z anestezie a zpáteční cestu je třeba přivézt dostatek čisté vody (ideálně z jezírka/akvária, ve kterém ryby původně žila).

 
Další možností pro zajištění vyšetření je zaslání živých ryb kurýrní službou Českých drah. Zasílání doporučuji provádět v takové roční době, kdy to teplotní podmínky dovolí a chovatelům, kteří mají se zasíláním živých ryb zkušenosti.
 
Na zaslání ryb kurýrem je nutné vždy telefonicky upozornit minimálně den předem. Při osobním odběru ryb u Kurýrní služby bude účtován manipulační poplatek 150 Kč. Při navrácení přepravky budou účtovány náklady s tímto spojené.
Adresa
Vrchlického 230, 533 45 Čeperka
Telefon
+420 725 485 828